Najlepsza oferta w Outlecie Meblowym

Produkt dnia

Korfu Podnóżek - puf - promocja skóra brąz 869,00 359,00

Wysyłamy produkty w atrakcyjnej cenie (na terenie Polski):

 • małe fotele od: 49,-
 • fotele i sofy od: 179,-O meblach

Budowa sof

Konstrukcja stelaża-tradycyjna konstrukcja

 • elementy nośne wykonuje się najczęściej z drewna bukowego lub olchowego, są to gatunki charakteryzujące się dużą trwałością oraz wytrzymałością na naprężenia,stosuje się także inne gatunki drewna twardego jak brzoza i dąb.

 • elementy konstrukcyjne, które tworzą szkielet wykonuje się z drewna iglastego, np. Sosna,swierk. Sam szkielet jest konstrukcją, do której mocuje się elementy zabudowy takie jak sklejka liściasta lub iglasta, płyta MDF, płyta HDF, płyta wiórowa i płyta pilśniowa.

Najpopularniejsze rozwiązania konstrukcyjne elementów siedziskowych

 • sprężyny typu bonel - sprężyna pionowa wykonana z drutu sprężynowego w kształcie klepsydry , wiązanej w formaty z różnej wielkości. Gotowe formatki bonelowe wykleja się i profiluje pianką oraz owatami. Siedziska tego typu charakteryzują się bardzo dużą żywotnością, lecz są stosunkowo twarde w odniesieniu do innych rozwiązań.

 • sprężyny faliste/zig-zag-sprężyna pozioma z drutu sprężynowego,montowana na ramie konstrukcyjnej siedziska zwykle za pomoca plastikowych klipsów.Stanowi bazę do budowy komfortu w oparciu o pianki poliuteranowe i włókniny.

 • formatka piankowa - w tym przypadku jest to szeroka gama pianek poliuretanowych o różnych parametrach technicznych. Najważniejszymi są gęstość oraz twardość

 • pianka wysokoelastyczna (HR) - specjalny gatunek pianki poliuretanowej, który znajduje zastosowanie w siedziskach. Pianka tego rodzaju posiada wysokie parametry odbojnościowe,są trwalsze od zwykłych pianek poliuteranowych.

 • pianka visco/termoelastyczna- specjalny gatunek pianki który reaguje na ciepło wydzielane przez ciało, zwiększa swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Pianka przejmuje ciepło ciała i świetnie dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie ułożenie na całej powierzchni. Pianka po odkształceniu powoli wraca do pierwotnego położenia. Wkład posiada właściwości antyalergiczne i zapewnia odpowiednią wentylację.


Najpopularniejsze rozwiązania elementów oparciowych/poduszek


 • pianka poliuretanowa

 • mieszanki oraz granulaty pianki poliuretanowej

 • puch silikonowy pocięty w cienkie paseczki pianki wielkości "frytki" lub czysty silikon

 • puch ptactwa wodnego + frytka

Rodzaje funkcji spania w sofach rozkładanychKlik-Klak/Wersalka
Klik –Klack to system rozkładania bardzo popularny na polskim rynku. Jest to najpopularniejszy sposób rozkładania wykorzystywany w wersalkach .Z reguły sofy wyposażone w ten system posiadają pojemnik na pościel.. Polecamy dla osób, które poszukują modeli wygodnych z szybkim i łatwym systemem rozkładania oraz miejscem na pościel,w większości adaptacji może być polecany jako system do codziennego spania.


Sedak/Stelaż belgijski
Jest to system podobnego do systemu łóżka polowego - tak zwany stelaż belgijski. Charakteryzuje się wykonaniem na konstrukcji stalowej lub aluminiowej w oparciu o sprężyny lub/i listwy sprężynujące,czasami również pasy tapicerskie lub elastyczna tkanina . System bardzo prosty w rozkładaniu. Wymaga zwykle zdjęcie poduszek siedziskowych ,czasami jednak wykorzystuje siedzisko jako element łózka.Sofy wyposażone w ten mechanizm są zwykle pozbawione pojemnika na pościel.Sedak z odpowiedniej grubości,dobrym niedzielonym materacem może być ciekawą propozycją do codziennego spania,zwykle polecany jako okazjonalne spanie.


DL/Przewracany bok
DL to bardzo prosty niezawodny system . Po odsunięciu przedniej części przewraca się bok/oparcie. w taki sposób tworzy się powierzchnia do spania. Zalety konstrukcyjne tego systemu rozkładania to: duża powierzchnia spania, spory pojemnik na pościel. Sofy otwierane w ten sposób mogą stać w niewielkiej odległości od ściany.Często sofy wyposażone w ten system posiadają również automat sprężynowy ułatwiający podnoszenie siedziska Polecamy do codziennego spania.


Pull out/Wózek w sofach:

Modele z tym systemem w szybki i stosunkowo łatwy sposób rozkładają się tworząc łóżko. Powierzchnia spania zależy od szerokości sofu. Posiadają zwykle również niewielki pojemnik na pościel. Sofy z tym systemem polecamy raczej do użytku okazjonalnego.


Podnoszone siedzisko w tapczanach:

Jest to system najczęściej stosowany w tapczanach jednoosobowych. Z reguły posiadają duży pojemnik na pościel. Nasi doradcy polecają do wykorzystania na co dzień dla dzieci i młodzieży ze względu na łatwy i szybki sposób otwierania i zamykania.Delfin

Jest to system stosowany zwykle w niewielkich narożnikach z szezlongiem.Atutem takiego rozwiazania jest duża i stosunkowo wygodna powierzchnia spania i duży pojemnik na pościel.Funkcja spania aktywowana jest w prosty sposób poprzez wysunięcie i podniesienie częśći do spania z pod siedziska.System polecany do codziennego spania.

Jak prawidłowo użutkować sofy i fotele • Meble tapicerowane powinniśmy użytkować zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem.

 • Meble należy użytkować w pomieszczeniach suchych, zamkniętych o przyjaznych warunkach atmosferycznych

 • Nie stawiajmy mebli w mniejszej odległości niż 1m od czynnych grzejników

 • Optymalne warunki klimatyczne dla mebli:
  - temperatura 15-30C
  - wilgotność względna powietrza 40-70%

Oprogramowanie sklepu KQS.store | Projekt i wykonanie: AWESO

© Meblowy Outlet Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Meble : GWARANCJA dobrej ceny : Dodatki : Informacje